Freestyle skating klub, o. s. pořádá 2. ročník Mistrovství ČR ve freestyle bruslení

Mistrovství ČR ve freestyle bruslení 2011Elegance akrobacie ve volném stylu, rychlostní slalom, skok vysoký…to vše na kolečkových bruslích. Celodenní show plnou napětí, neuvěřitelných triků na in-linech mezi kelímky a bohatý doprovodný program slibuje sportovní klub Freestyle skating klub, o. s. návštěvníkům Mistrovství ČR ve freestyle bruslení, které se koná v sobotu 27. srpna 2011 od 10 hodin na Letní scéně ve Smetanových sadech v Olomouci.

„Olomouc uvidí to nejlepší z in-line bruslení. Po roce je tu opět den, kdy nejlepší z nejlepších v republice předvedou, co se dá na kolečkových bruslích mezi kelímky jezdit,“ řekl organizátor mistrovství Petr Coufal. „Letos máme přislíbenou účast mistryně Evropy ve freestyle bruslení Lenky LENE Buchcárové, která v Česku tuto mladou disciplínu malého sportu aktivně propaguje. Soutěžit budou také mistři ČR z roku 2010 Ondřej Indrák a Barbora Hessová, kteří budou obhajovat loňský titul ve své kategorii. Pozvali jsme také soutěžící ze Slovenska.“ dodal jednatel pořádající organizace.

Oproti loňskému roku se bude soutěžit ve třech disciplínách. Bruslaři si letos kromě Freestyle slalomu a Speed slalomu, tradičních dvou disciplín, mohou navíc poměřit síly a umění ovládat brusle v disciplíně Free jump – skok vysoký.

Kromě dovednostních soutěží mezi kelímky bude součástí „in-line dne“ také závod v rychlobruslení Tempish Race Olomouc 2011, který bude probíhat na Rudolfově aleji. Závod je otevřen všem zájemcům. Pro děti je přichystán závod na 500 m. Starší děti (Junioři) si mohou zazávodit na trati 1 - 3,2 Km, Hobbíci na 4,8 Km a Senioři na 11,2 Km a 20,8 Km. Závod zajišťuje občanské sdružení TEMPISH in-line o.s..

Děkujeme našim partnerům, sponzorům a donátorům...