Freestyle bruslení (anglicky freestyle skating) je bruslení na kolečkových bruslích volným stylem. Tento styl bruslení nemá žádná omezení, žádná pravidla, může se jezdit kdekoliv. Samozřejmě pokud je to bezpečné pro bruslaře a jeho okolí. Bruslení volným stylem je plné vzrušujících triků a sekvencí, jež je stejně zábavné pozorovat i provádět. Volný styl se často jezdí při hudbě a má v sobě taneční prvky. Freestyle bruslení vychází z klasického bruslení, není proto těžké se je naučit.

Freestyle bruslení v sobě skrývá velké množství výhod, které objevíte po tom, co ho začnete trénovat. Je to forma bruslení, při které se úžasně odreagujete, pobavíte a naučíte novým věcem hlavně díky tomu, že existuje velmi široká škála triků, které si i vy sami můžete vymýšlet. Konec konců o tom je freestyle - volná jízda.

Tento druh kolečkového sportu vám nejen zpříjemní chvíle bruslení, ale po zdravotní stránce i posilní vaše svalstvo a udrží vaši tělesnou kondici. Sami uvidíte, jak rychle se zlepší vaše technika bruslení. Budete mít menší strach pohybovat se po chodnících a stezkách, naučíte se vyhýbat překážkám, včas zabrzdit a odhadovat situace v rušném provozu. Jde o disciplínu pro jednotlivce, není tedy potřeba hledat si společníka, můžete proto trénovat sami neomezeně, kdy máte čas a chuť. Velkou výhodou po finanční stránce je, že nepotřebujeme platit za prostor na tréning (kromě zimy), stačí si najít méně rušný a rovný povrch (např. parkoviště), kde si rozložíte kelímky a můžete začít.

Děkujeme našim partnerům, sponzorům a donátorům...