Přesné místo ani čas počátku freestyle bruslení není známo, jisté ale je, že se freestyle bruslení zrodilo v hlavách bruslařů. Nejlépe ze všech freestyle disciplín je zdokumentován slalom:

Vznik a vývoj slalomu ve Francii a Evropě

Rok 1994 se stal velmi důležitý pro vývoj francouzského slalomu. Díky Michelovi Fize a jeho bruslařskému týmu La Défense klubu byli vlastně vytvořené první akrobatické mistrovství Francie. V tomhle čase se to týkalo hlavně disciplín: Speed slalom, style slalom, style jump, High jump a Pure Height. Mezi rokem 1994 a 2003 se událi velké změny a dovolili jim tak představit novou tvář slalomu. Sestavili se pravidla pro speed slalom, a style slalom, díky čemu bylo možné zorganizovat francouzský šampionát. Po roce 1998 se speed a style slalom úplně osamostatnili. To dovolilo bruslařům stát se skutečnými odborníky v každé z disciplín jednotlivě a také zlepšovat její úroveň.

Po roce 2002 se francouzský slalom skutečně otevřel evropským zemím: Itálie, Švýcarsko, Holandsko. Hlavně díky soutěži v Lausanne, která již jestvuje od roku 1996 a také díky Francouzům, kteří se přičinili k evropským soutěžím. Důležitou francouzskou osobností, která měla pro slalom veliký přínos, je Sebastien Laffargue (evropský šampión 1997, 1999 a 2001, 2002). Tím, že navštívil mnoho zemí, přinesl Francii jakýsi zahraniční vliv a tím se stal slalom živějším. Pravidla byla také upravena po dohodě s ostatními krajinami a stali se jednotné pro všechny bruslaře.

Děkujeme našim partnerům, sponzorům a donátorům...