Kolečkové bruslení se rozvíjí čím dál více, a proto také vznikají nové disciplíny. Je to sport sice zatím neolympijský, ale více méně v každé zemi ho lidé znají. Někde více, někde méně. Uvedeme zde alespoň ty země, v nichž je tento sport nejvíce rozšířen:

Pokud mluvíme o tanci na bruslích, není možné nezmínit Anglii. Například v Londýně se můžeme setkat s těmi nejlepšími tanečníky právě na Trafalgar square nebo v Hyde parku a pro ty, co mají rádi indoor sály, jsou pravidelně pořádané Roller disco jako ulité.

Co se týče slalomu, tak této disciplíně nejvíce holdují Francouzi, i když první pokusy byly kdysi dávno v USA. Dalo by se říci, že Francouzi vše kolem Freestyle slalomu rozběhli na oficiální úrovni a dnes se pořádají mezinárodní soutěže díky asociaci IFSA (International Freestyle Skaters Association). Další země, v nichž je Freestyle rozvinut na velmi dobré úrovni, jsou: Itálie, Švýcarsko, Rusko a nelze opomenout Koreu.

U nás se freestylové disciplíny slalom a Roller dance rozvíjí pomalu. Ale jak se říká: „Vše musí uzrát.“ Velký posun ve freestylu v Česku však jde vidět díky Lence LENE Buchcárové a nadšencům, kteří se freestyle bruslení věnují.

Děkujeme našim partnerům, sponzorům a donátorům...