Vyhodnocení Mistrovství ČR ve freestyle bruslení 2014

Jubilejní 5. ročník Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení se konal poslední sobotu v září (27. září 2014). Bruslařská soutěž se odehrála v krytých prostorách KD Lola v Olomouci a závodilo se ve dvou disciplínách: ve volném stylu neboli freestyle slalomu a rychlostní disciplíně tzv. speed slalomu.

Závod byl přesunut z parku (Smetanovy sady) kvůli ranní nepřízni počasí do krytých prostor. Z prostorových a bezpečnostních důvodů musela být upravena i závodní plocha (počet kelímků) pro rychlostní slalom. Povrch při závodech ve freestyle bruslení hraje velikou roli: musí být hladký, rovný a suchý. Obě disciplíny (freestyle i speed slalom) jsou velice náročné disciplíny, freestyle na techniku a speed na rychlost, proto musí být zajištěny i ideální podmínky pro jezdce, aby nedošlo k úrazu, a také aby jezdci mohli v plné kráse předvést své technicky náročné jízdy.

Závod byl otevřen všem kategoriím. Z důvodu malé účasti v ostatních kategoriích byla nakonec otevřena pouze juniorská kategorie. V této kategorii závodilo 8 dětí ve věku od 7 do 14 let.  V dopoledním programu se uskutečnilo klání ve speed slalomu a odpoledne se závodilo v královské disciplíně - freestyle slalom. Ve freestyle slalomu se umístila na prvním místě 12letá Hana Navrátilová z Prahy, na druhém místě její mladší bratr Jiří Navrátil (9 let) a na třetím místě Tereza Nosková (11 let), rovněž z Prahy. Na 4. místě skončila Jitka Maráčková (14 let) z Daskabátu, 5. místo obsadila Berta Hoferková (7 let) z Olomouce, 6. místo - Simona Lachmannová (8 let), (Olomouc), 7. místo - Renée Benešová (8 let), (Olomouc) a 8. místo - Lukáš Kolísek (8 let), (Olomouc).

Ve speed slalomu v KO systému zvítězil Jiří Navrátil, na druhém místě skončila Tereza Nosková a třetí místo vybojovala Hana Navrátilová.

Tuto akci pořádalo občanské sdružení In-line klub, o. s. ve spolupráci s profesionální školou kolečkového bruslení LENE, pod hlavičkou Českého freestyle bruslení a mezinárodní freestyle organizace IFSA.

Akci finančně podpořilo Statutární město Olomouc. Hlavními partnery Mistrovství ČR dále byly: Helia sport (Rollerblade), Hejduk sport (Powerslide).

Velký dík také patří všem lidem, kteří se na akci osobně podíleli.